Samui

Koh Samui („Koh” oznacza w języku Tajskim-wyspa), określana jako najbardziej urokliwa plantacja kokosów na świecie jest główną wyspą archipelagu obejmującego około 80 wysp w południowo-zachodniej części Zatoki Syjamskiej (Gulf of Siam).
Jest to trzecia co do wielkości wyspa Tajlandii, odległa o około 1 godzinę lotu samolotem z Bangkoku i zyskała miano „rajskiej wyspy”.

Tutejsze lotnisko jest atrakcją samą w sobie, bowiem zostało zbudowane z drzewa palm kokosowych, które musiały zostać wycięte pod pas startowy lotniska.

Krajobraz Koh Samui jest wyjątkowo piękny: 26 km piaszczystych plaż, dziwne kształty formacji skalnych i małe wioski.

Plaża Chaweng i Lamai

Najbardziej popularne plaże Chaweng i Lamai leżą na wschodnim wybrzeżu i zachęcają do wypoczynku krystalicznie czystą wodą z palmami na brzegu. Na południu plaży Lamai znajduje się przylądek gdzie widać dwie leżące niedaleko siebie skały o nazwie Hin Ta i Hin Yai (w tłumaczeniu Dziadek i Babcia), kształtem przypominające organy płciowe.

Praktycznie wszystkie proponowane hotele są przy samej plaży – między hotelem a plażą nie przebiega ulica.  Znakomite położenie hoteli przy plażach niejako narzuca turystom na Koh Samui charakter bardziej odpoczynkowego niż aktywnego pobytu, aczkolwiek nie brakuje morskich wycieczek do wyboru np. do Parku Narodowego Ang Thong

Koh.

Najważniejsze atrakcje Koh Samui:

Zwiedzając Koh Samui  poza plażami warto zwiedzić Świątynię ,,Big Buddha, na górze stoi 12 metrowy posąg Buddy. Stąd widać też panoramę części wyspy oraz wysepek na północod Koh Samui. Jadąc na południe od Lamai znajduje się Świątynia Wat Kunaram gdzie możemy zobaczyć zmumifikowane w naturalny sposób zmarłego w 1973 r. ciało mnicha buddyjskiego w jego szafranowych szatach w pozycji medytacyjnej.
Kierując się dalej o ok. 2 km w tym samym kierunku możemy zobaczyć wodospad Na Muang  u podnóża którego można zażyć kąpieli.
Na Koh Samui można się przekonać np. jak pożytecznym stworzeniem jest małpa, która pomaga ludziom zbierać orzechy kokosowe. Popularna wśród turystów jest również Szkoła Tajskiej Kuchni – kurs gotowania.