Plaże i wyspy w Krabi

Ao Nang – to nie tylko dobre miejsce wypadowe na całodzienne wycieczki morskie łodzią ,aby zwiedzić piękne okoliczne wyspy i plaże. Jest dobrym miejscem noclegowym z licznymi hoelami , gdzie wieczorem można wybrać się na kolację ,czy na zakupy pamiątek dla bliskich i znajomych
Płynąc z Ao Nang na kilkugodzinną wycieczkę po drodze możemy ujrzeć Wyspę Kurczaka lub Chicken Island ze względu na wystający ze skały szczyt podobny do głowy kurczaka ,choć opinia turystów wyraża zdziwienie ,że bardziej przypomina kształtem głowę żółwia . Raj dla amatorów snorklingu, zapewnia przeźroczysta woda i widoczne pływające w niej ryby .

Płynąc kilka minut dalej łodzią warto zatrzymać się na wyspie Ko Poda z dziewiczą plażą ,białym miałkim piaskiem i przejrzystą wodą. Zażywając kąpieli widać  vis a vis w oddali plażę Magic Beach odwiedzaną chętnie przez turytów z całego świata. Widoki tu są niemal jak w raju turkus i kryształ wody,skały porośnięte soczystą zielenią na tle lazurowego nieba tworzą iście bajkowy krajobraz.

Dyskretnie w cieniu palm pod skałą jest malutkie stoisko gdzie w przerwie plażowania możemy spożyć świeże owoce lub kupić napoje.
Płynąc z powrotem trzy km na poł wsch od Krabi leży cypel Railay –słynna plaża, postrzegana od wielu lat jako jedna z najładniejszych 20 plaż na świecie uznanych przez TripAdvisor . Na jej zachodniej części widać wapienną skałę w której znajduje się jaskinia –sanktuarium o nazwie Jaskinia Księżniczki. Legenda głosi ,że duch księżniczki zaginął wraz z zatopionym jej statkiem w IV w. p.n.e..Do dzisiaj rybacy składają w ofierze dary – wodę ,owoce i palą kadzidełka ,aby uzyskać obfite w dary morza połowy.

Po powrocie do Krabi –Ao Nang po morskiej wyprawie polecamy udać się do któregoś z licznych salonów na profesjonalny Tajski ,,oil massage, gdzie wysuszona całodzienną kąpielą w słońcu i morskiej wodzie skóra nabierze równowagi i poczujecie się naprawdę zrelaksowani.