Krabi

Krabi to główne miasto i stolica regionu ( prowincji ) o tej samej nazwie, leżącego wzdluż najpiękniejszego wybrzeża w Tajlandii, ok. 800 km na południe od Bangkoku. Dla aktywnych turystów, którzy oczekują nieco więcej niż „leżenie bykiem” z książką przy hotelowym basenie polecamy właśnie plaże i wyspy w Krabi, a szczególnie nadmorski kurort Ao Nang, położony 17 km od stolicy prowincji. Ao Nang jest znakomitą bazą wycieczek do Parków Narodowych, zarówno morskich jak i na lądzie.
Krajobrazy wybrzeża Krabi są nieco podobne do Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Egzotyczny pejzaż tworzy bujna tropikalna roslinność na skałach i klify wystające z turkusowej wody Morza Andamańskiego. Jeżeli jesteś zwolennikiem czynnego wypoczynku i amatorem przygód to w tych okolicach czeka na Ciebie wiele atrakcji. Wokół raj dla miłośników snorkelingu i nurkowania.
Wyobraź sobie pływanie kajakiem w morskich grotach pod fantastycznymi wapiennymi formacjami skalnymi. Na urozmaiconych brzegach spotkasz malownicze piaskowe plaże wtopione w niesamowite formacje skalne. W oddali perespektywa egzotycznych bezludnych wysepek o najróżniejszych kształtach bogatych w rafy koralowe.  Możesz nauczyć się wspinaczki na 300 metrowe skały w zatokach Ao Pra Nang obok uroczego półwyspu Railay, którego rajskie plaże zalicza się do jednych z najpiękniejszych na świecie.

Najlepsza pogoda w Krabi : od pażdziernika do maja. Ale i w sierpniu nie jest żle 🙂