Khao Sok – Park Narodowy

Park Narodowy Khao Sok wraz z dwoma sanktuariami pierwotnej przyrody – Klong Saen i Klong Nakkha oraz dwoma sąsiadującymi Parkami – Sri Phang nga i Klong Phanom – jest największym chronionym obszarem położonym w południowej Tajlandii – 4.400 km.kw.powierzchni. Jest większy od malezyjskiego Taman Negara National Park (4.362km.kw) i indonezyjskich Gunung Leuser National Park (900km.kw.) oraz Sarawak’s Mulu National Park.(528km.kw.).

Pierwotny mistycyzm tego miejsca zaczyna się od echa pieśni gibonów w porannej (między 8.00 a 10,00) mgle, poprzez widok największej średnicy kwiatu na świecie ( Rafflesia 80cm ), do pierwotnej dżungli z dzikimi przodkami dziś popularnych owoców tropikalnych. To miejsce gdzie możesz spotkać nieliczne dziko żyjące słonie, lamparty, tygrysy, tapiry, niedźwiedzia malajskiego, draco, kilkaset gatunków ptaków czy całe plemiona małp.

Rozsiane wzdłuż rzeki labirynty jaskiń czy olbrzymie jezioro z najpiękniejszymi krajobrazemi w Tajlandii, to wszystko składa się na magiczną przygodę w dżungli, która zaczęła w tym miejscu swoją naturalną historię 130 milionów lat temu. To najstarsza dżungla na świecie. Cudowne krajobrazy nad ogromnym jeziorem w Khao Sok można porównać jedynie do Guilin w Chinach i zatoki Halong Bay w Wietnamie. Khao Sok z tej trójki jest na pierwszym miejscu, patrząc pod kątem przyrodniczym.